2021/08 - Lietame pre radosť - Očová

Víkend pripravil krásne počasie pre všetkých, ktorý sa vybrali na Očovú. Za náš klub sa zúčastnili len Jano Procházka a Radek Pospíšil.

 

Po oficiálnom zahájení (prítomných bolo asi 30 modelárov, nerátal som ich), pretože počasie naozaj prialo, bolo vo vzduchu stále niekoľko modelov. S malou prestávkou na obed sa lietalo až do večera, skoro až do tmy. Za tmy vzlietlo aj niekoľko osvetlených modelov. Na noc nás ostalo len zopár. Nedeľa sa niesla už v duchu pokľudu. K nám, ktorý sme ostali sa pridalo ešte niekoľko domácich modelárov a poletovalo sa do sýtosti. Mal som ale smolný deň, podarilo sa mi rozbiť môjho Stinsona. Pri analýze havárie sme prišli na to, že prestal fungovať mechanický vypínač napájania serv. Ponaučenie: už nikdy do modelu nedám mechanický vypínač.
Ďakujem organizátorom za parádnu akciu. japro

Lietame pre radosť - Očová - 6.-8.08.2021